Kasapların Bone Kullanma Nedenleri

Kasapların bone kullanma nedenleri, sağlık sektörü başta olmak üzere günümüzde birçok meslek grubunda olduğu gibi kasaplarda özellikle hijyen nedeni ile özel başlık takarlar.

Kasaplar genellikle raf ömrü kısa olan veya kolayca konta mine olan yiyeceklerle çalışırlar, bunun için kendilerini, ürünlerini ve müşterilerini koruyan iş kıyafetlerine ihtiyaçları vardır. 

İlk etapta, yüzdeki kıllar hariç, her bir kıl parçasının steril bir çalışma ortamına düşmesini ve onu kirletmesini önlemek için tasarlanmış bazı başlık türleri olmuştur. Sonrasında, cerrahi başlık stilinin işlevselliğinin yanı sıra kullanılan kaliteli kumaşı ve modaya uygun olup kişiye özel olarak ta tasarlanıyor olması bone kullanımını kasaplar tarafından cazip hale gelmesine neden olmuştur. Çoğu zaman bu tip tıbbi başlık tek kullanımlıktır ve bunun bir artı olup olmadığı önemli bir tartışma kaynağı olmuştur. 


Kasap Nasıl Giyinmeli?

Kasapların iş kıyafetlerinin birincil amacı, kullandıkları mekânı ve ürünlerini kontaminasyondan uzak tutmaktır. Kasap, hazırladıkları üründen gelen sıvılar arasında koruyucu bir bariyer oluşturmak zorundadırlar. Bu nedenlerden dolayı, herhangi bir kirleticinin iş giysisine bulaştığı ve yiyeceklere ya da diğer yüzeylere yayılmadan önce kolayca tutulabileceği ve yıkanabileceği anlamına gelir.

Klasik bir kasap üniforması ise bone, palto, önlük, pantolon, ayakkabı ve eldivenlerden oluşur. 


Neden Bone?

Kullanılan bone sayesinde, başıboş tüylerin ortamı kirletmesini önleyerek çalışma yüzeylerinin temiz kalmasını ve üretimin esnasında ürünlerin temiz kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca Tasarım Trend te üretilen bone kumaşlarının nefes alabilir olması başınızın serin ve rahat kalmasına yardımcı olur.

Ayrıca kasapların çoğunun erkek olması ve erkeklerin saçlarından ziyade yüzlerinden de dökülme olasılığı yüksektir bu durumdan dolayı da gıda sektöründe endişe yaratır. İyi haber şu ki, birçok işyerinde yürürlükte olan saç ve sakal kısıtlama politikaları vardır. 


Gıda ile Temas Eden Çalışanlar

Hiç kimse yiyeceklerinde kıl görmek istemez ve gıda üretim pozisyonlarındaki tüm personel her vardiyada ve üretim esnasında saç bonesi takmalıdırlar. 

Günümüzde geleneksel olarak ta bilinen cerrahi boneler, genellikle başa yakın olarak takılırlar ve ayarlanabilir bir uyum için başın arka kısmından bağlanırlar. Yeni kesimlerde her çeşit baş çevrelerinde işe yarayan ve uyum sağlayan lastikli yapılarıdır. 

Tasarım Trend Kasap boneleri, antimikrobiyal ve nem emici olan 100% pamuk ve poplin kumaşından yapılmıştır. Ayrıca özel kesim yapısı sayesinde uzun ya da kısa saçlara uyumluluk gösterir. Kasap boneleri ve diğer bonelerimiz, arka kısımdan, ense üzeri lastikli ve bağcıklı olması nedeni ile bol ya da gevşek istiyorsanız ayarlamayı size bırakır. 

Tasarım Trend olarak bone kullanılan tüm sektörlerde kişiye özel bone üretimini itinayla gerçekleştirmekteyiz. Ürettiğimiz bonelerde kullanmakta olduğumuz kaliteli kumaş sayesinde ürünlerimiz uzun süre dayanıklılık sağlamaktadır. Bonelerimizin üzerinde kadifemsi yapıda tekstil baskı bulunmaktadır ve son derece kalitelidir. Grafikerlerimiz tarafından itinayla hazırlanan logo, sembol, amblem, işaretler ve özel tasarımlı yazılar ile her bone taktığınızda kendinizi farklı hissedeceksiniz. Dilerseniz dijital baskılı rengârenk bonelerimize de sahip olabilirsiniz. Hem mesleğinize hem de isminize özel bone seçimi yaparak iletişim kurduğunuz insanlara kendinizi her anlamda daha iyi ifade edeceksiniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca whatsapp destek hattımızdan mesai kavramı farketmeksizin dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.