Hemşireler Neden Bone Kullanır?

Hemşireler neden bone kullanır sorusuna kısa bir cevap verecek olursak; Hemşirelerin saç örtüleridir ve hastane üniformalarının bir parçasıdır çünkü boneler birçok amaca hizmet etmesi için tasarlanmıştır. Bone kullanım nedenlerine kapsamlı bir şekilde göz atmakta yarar vardır.

Hasta koruması: Herkesin saçı ve saç derisi ne kadar temiz olursa olsun mikrop içerdiğinden, bone kullanmak mikropların hastalara bulaşmasını önleyecektir. Ameliyathane gibi steril olmasın zorunlu olan ortamda bone kullanmak daha da önemlidir. 

Korumanız: Ayrıca bone kullanımı sayesinde sadece hastalar değil sizi hastaların mikroplarını almaktan da korurlar.

Görünürlük ve Rahatlık: Boneler, uzun olan saçları veya iş esnasında saç dökülmesini kişinin yüzünden uzak tutar. Göz önüne düşen saçlar nedeni ile çalışma performansınız düşebilir hatta sinir bozucu olabilir.

Bone Çeşitleri

Günümüzde hem işlevselliği hem de modaya uyumluluğu bakımından seçim yapabileceğiniz farklı tarz ve sitillerle bone temin etmek artık çok kolay. Bone seçmenin iş görünüşünüzü canlandırmasının yanı sıra eğlenceli olması da muhtemeldir. 

Cerrahi boneler olarak ta bildiğimiz boneleri tüm sağlık çalışanlarının yanı sıra artık kuaför, mutfak çalışanları ve şeflerde steril olabilmek için tercih etmeye başlamışlardır. Bu tarifin ardından stilleri tam anlamıyla hayal edebileceğinize eminiz. Artı olarak ta boneler hacimli saçları olan insanlar için harika bir çözümdür.

Boneler dünden bugüne uzun bir yol kat ederek ulaştı. Mütevazı bir giyim eşyası olarak başlayan bu yolculuk, günümüzde ise renk yelpazesi, kişiye özel tasarımlı ve serin tutan kumaşları sayesinde her ihtiyaca cevap verecek stilleri içerir hale geldi. 

Ve pek çok açıklanamayan moda fenomenleri gibi, boneler de zaman içinde belirgin bir şekilde sebep olmaksızın belirli olarak "tıbbi" görünümün bir parçası haline geldi. Örneğin; üniformalarınızın rengini takip eden bir renk ya da tam zıttı olarak, sade bir önlüğün üzerine rengârenk boneler tercih edilebilir. Aynı zamanda, bone tercihinizi daha eğlenceli hale getirmek ya da kişiliğinizi yansıtmak istiyor da olabilirsiniz. Tasarım Trend tam da bu noktada talepleriniz doğrultusunda, grafikerlerimiz tarafından itinayla hazırlanan logo, sembol, amblem, işaretler ve özel tasarımlı yazılar ile her bone taktığınızda kendinizi farklı hissetmenizi sağlıyor.


Genel olarak imal edilen boneler tek stil olarak imal edilir. Arka kısımdan lastikli ve bağcıklı olduğu için rahatlıkla ekstrem bir durum söz konusu değilse tüm kafa yapısına uyumluluk gösterir. İşte size doğru bone kullanımı için bazı profesyonel ipuçları. 

Islak Saça Bone Takmayın: Saçınız ıslakken ovma kepinizi takarsanız, vardiyanızın sonunda muhtemelen kıvrılmış buklelere sahip olursunuz ve kapalı ve ıslak olan saçınızdan hoş olmayan kokular gelebilir. 

Saçınıza Mola Verin: Molalarda bonenizi çıkarmanızı tavsiye ederiz. 

Saçınız için doğru boneyi alın: Dar bir şapka size belki sorun çıkarmaz ancak daha hacimli saçlara sahipseniz, kabarık kesim düşünmelisiniz veya buklelerinizi atkuyruğu veya örgü gibi boneye uygun bir saç modeli ile toplayabilirsiniz. Saçınız zarar görürse, bonelerinizin alt kısmına altına saten bir eşarp katmanı düşünebilirsiniz. 

Tasarım Trend boneleri, rahat kullanım kolaylığı sağlayan stillerde ve bağcıklı olarak üretilmiştir. Saçlarınızın nefes alabilmesi ve ter emen kumaş olan 100% pamuk ve poplin kumaşlar kullanılarak imal edilmiştir. Bu sayede, teri uzaklaştırırken saçlarınızı da korumuş olursunuz. Hastanedeki görevinize ve vardiya saatlerinizin uzunluğuna bağlı olarak, tüm gün bone takıyor olabilirsiniz, bu nedenle sizi iyi hissettiren, nefes alabilen, görevinizin ihtiyaçlarını karşılayan ve görünümünüzü tamamlayan bir ve birçok bone tercihi için Tasarım Trend modellerimize göz atmanızı öneririz.

Tasarım Trend olarak bone kullanılan tüm sektörlerde kişiye özel bone üretimini itinayla gerçekleştirmekteyiz. Ürettiğimiz bonelerde kullanmakta olduğumuz kaliteli kumaş sayesinde ürünlerimiz uzun süre dayanıklılık sağlamaktadır. Bonelerimizin üzerinde kadifemsi yapıda tekstil baskı bulunmaktadır ve son derece kalitelidir. Grafikerlerimiz tarafından itinayla hazırlanan logo, sembol, amblem, işaretler ve özel tasarımlı yazılar ile her bone taktığınızda kendinizi farklı hissedeceksiniz. Hem mesleğinize hem de isminize özel bone seçimi yaparak iletişim kurduğunuz insanlara kendinizi her anlamda daha iyi ifade edeceksiniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca whatsapp destek hattımızdan mesai kavramı fark etmeksizin dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.